Güneş Enerjili Tarımsal Sulama sistemleri, güneş panelinden üretilen elektrik ile solar dalgıç pompalarını çalıştırır. Şebeke elektriğine ve şebeke suyuna bağlı kalmadan tarım arazinizde sulama yapmanıza olanak sağlar. Tarımsal Sulamada yükselen elektrik fiyatları sebebiyle pompanın ihtiyacı olan enerji Güneş panelinden karşılanmaktadır. Tek seferde yapılan düşük maliyetli solar sulama sistemleri 25 – 30 yıl ömre sahiptir.

Akü destekli solar enerji sistemleri, DC pompa sulama sistemleri, inverter ile sulama sistemleri, solar Römork sistemleri gibi çeşitli güneş enerjili sulama sistemleri vardır. Bu sistemlerin arasından hanisinin seçilmesi gerektiğini kişinin arazisi, günlük kullanım süresi, kapasite ve kişinin bütçesine göre karar verilir.

güneş enerjili tarımsal sulama

Solar enerji her alanda kolaylıkla kullanılabilen bir enerji türü olduğu için solar sulama, aydınlatma, ısıtma, çiftliklerde gibi birçok alanda enerji ihtiyacını karşılayabiliyor. Günümüzdeki çiftçiler solar sulama sistemlerini çok yaygın bir şekilde kullanmaya başladılar. Tarımsal sulamalarda mazot gibi fosil yakıtlar kullanıldığı için güneş enerjili tarımsal sulama sistemleri avantajlı bir hal almaktadır.

Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Pompa Güçleri

1 Hp – 1,1 kW, 2 Hp – 1,5 kW, 3 Hp – 2,2 kW, 5,5 Hp – 4 kW, 7,5 Hp – 5,5 kW, 10 Hp – 7,5 kW, 15 Hp – 11 kW, 20 Hp – 15 kW, 25 Hp – 18 kW, 30 Hp – 22,5 kW, 40 Hp – 30 kW, 50 Hp – 37,5 kW, 60 Hp – 45 kW, 75 Hp – 55 kW, 100 Hp – 75 kW, 125 Hp – 95 kW, 150 Hp – 110 kW, 175 Hp – 132 kW mevcut dalgıç pompanızı güneş enerjisi ile 30 yıl sorunsuz çalıştırabilirsiniz.

solar-dalgic-pompa

Güneş enerjisi her alanda kolaylıkla kullanılabilen bir enerji türüdür. Bu nedenle solar sulama, aydınlatma, ısıtma, çiftliklerde gibi birçok alanda enerji ihtiyacını karşılayabiliyor. Günümüzdeki çiftçiler solar sulama sistemlerini çok yaygın bir şekilde kullanmaya başladılar. Tarımsal sulamalarda mazot gibi fosil yakıtlar kullanıldığı için güneş enerjili tarımsal sulama sistemleri daha avantajlı bir hal almaktadır.

Güneş Enerjili Sulama Paketleri sayfasından her güçte pompa için tasarlanmış sistemleri bulabilirsiniz.

Güneş enerjili sulama sistemleri ile ilgili videolarımızı izlemek için  tıklayın.

Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile ilgili güncel haberler ve gelişmeleri takip etmek için bizi Facebook, Instagram ve YouTube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Aton Yenilenebilir Enerji Çözümleri, yılların deneyimiyle güneş enerjisi ihtiyaçlarınızda bir telefon uzağınızda!

Detaylı bilgi için bizlere 0232 469 07 69 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.