Solar Sulama Sistemleri sayesinde yenilenebilir enerji teknolojilerinin her geçen gün gelişip ucuzladığı günümüzde artık herkes bu enerjiye ulaşabiliyor. Güneş enerjili sulama sistemleri ile mevcut dalgıç pompanızı güneş panelleri sayesinde çalıştırabiliyorsunuz. Solarenerji.net sulama sistemleri sayesinde sizde jeneratörün pislik ve gürültüsünden kurtuarak 25 yıl bedava sulama yapabilirsiniz.

Elektrik faturalarına gelen zamlar ve mazot fiyatlarındaki artışlardan sonra çiftçimizi zor durumda bırakan sulama maliyetlerine çözüm. Solar sulama sistemleri sayesinde sulama maliyetlerinizden artık kormanıza gerek kalmıyor.

Nasıl Çalışıyor?

Mevcut dalgıç pompanızı güneş enerji sistemine dahil ediyoruz. Size ekstra bir maliyet çıkartmıyoruz.

  • Mevcut pompa gücünüze göre sistem tasarımı yapılıyor.
  • Sistemin kurulacağı alan belirlenip, kurulumu yapılıyor.
  • Sistemi devreye alındıktan sonra güneş olduğu sürece otomatik çalışmaya başlıyor.

Elektrik Olmayan Yerde Kullanılır Mı?

Güneş enerjili sulama sistemleri şebekeden bağımsız hiç elektrik bağlantısı olmayan yerlerde de kullanmak mümkündür. Elektrik olmayan yerlerde gündüz güneş olduğu sürece su pompanızı çalıştıracak enerjiyi üretebilirsiniz.

Akü Kullanılıyor Mu?

Güneş enerjili sulama sistemlerinde akü kullanılmıyor. Şebeke elektriğiniz yok ve gece sulama yapmak istiyorsanız. Enerjiyi depolamak yerine suyu depolayarak salma yöntemi ile sulama yapabilirsiniz.

Kârlı Bir Sistem Mi?

Yaptığınız sulama şekline göre değişiklik göstermek ile birlikte aktif bir kullanım ile elektrik olan bir yerde kendini 6 yıl gibi bir sürede amorti ediyor. Bu süre elektrik olmayan yerler için jeneratöre alternatif kullanıldığında yaklaşık 2 – 3 yıl seviyelerine kadar düşebiliyor.  Artan enerji maliyetleri de göz önüne alındığında güneş enerjili sulama sistemleri her geçen gün daha avantajlı bir hal alıyor.

Güneş enerjisi ile elektrik üreterek dalgıç pompanızı çalıştırmak için sizde ücretsiz teklif alabilirsiniz.